Zadbaj o meble z drewna

Funkcjonalna kuchnia
4 października, 2015
Show all

Wielkanoc tuż tuż więc zostało mało czasu na przedświąteczne sprzątanie. Warto jednak odpowiednio zadbać o nasze meble robiąc wiosenne porządki.
Meble z drewna, zwłaszcza litego, często mają wiele rys oraz sęków, dodatkowo charakteryzują się różnym stopniem twardości. Są jednak solidne i bardzo trwałe. Aby mogły nam służyć przez długie lata potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednio zabezpieczone przez długie lata będą wyglądały jak nowe. Mamy dla Państwa kilka przydatnych rad, które przydadzą się przy pielęgnacji mebli z drewna.

Czego nie robić…1. Należy przede wszystkim pamiętać, że drewniane meble nie lubią wody. Nie wolno używać mokrych ścierek ani gąbek.Zbyt duża wilgoć wnika w strukturę drewna i może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.2. Szorstkie ściereczki czy gąbki po prostu porysują nasze meble. Najlepiej zatem sprawdzą się miękkie bawełniane szmatki.3. Ważne jest także aby pamiętać, że meble z litego drewna nie lubią bardzo wysokich temperatur dlatego też projektując meble do swojego domu nie umieszczajmy mebli z litego drewna przy piecach czy kominkach.

4. Nie wolno również kłaść na nich gorących naczyń, gdyż zostawiają trudne do usunięcia ślady.

5. Nie wolno drewna czyścić na przykład detergentami kuchennymi, ponieważ mogą spowodować odbarwienia i w efekcie zniszczyć meble. Do pielęgnacji drewna warto stosować specjalne środki.
Większość preparatów przeznaczonych do konserwacji drewna zawiera woski oraz oleje, które tworzą warstwę chroniącą.
Aby dobrze je zabezpieczać, trzeba też dopasować pielęgnację do tego, czy materiał jest lakierowany, woskowany, olejowany lub bejcowany.

Najłatwiejsze w utrzymaniu są meble lakierowane. Ich powierzchnia jest wodoodporna i gładka,więc do ich pielęgnacji nadaje się wiele dostępnych na rynku produktów.
FORMA MEBLE produkuje meble, które wykończone są lakierami w wielu odcieniach. Dzięki temu, że tworzy się je ręcznie, z ogromną precyzją, są trwałe i wytrzymałe. Jednak to, jak będą wyglądać po latach użytkowania zależy właśnie od tego, jak się je pielęgnuje.
Meble z litego drewna są solidne, piękne i przyjemne w dotyku. Pięknie komponują się z innymi naturalnymi materiałami, Pasują do niemal każdej aranżacji, Jednak jeśli chcemy żeby takie meble były dekoracją naszych domów, dbajmy o nie w prawidłowy sposób.

www.formameble.eu

Komentarze są wyłączone.